Register Form

A password will be e-mailed to you.

Kolejką przez bieszczadzkie lasy

Atrakcje w Bieszczadach, Bieszczady, Ośrodek Matiaszówka, Wycieczki w Bieszczadach

Kolejką przez bieszczadzkie lasy

 

Jedną z najpopularniejszych atrakcji, dla której warto wynajmować domki w Bieszczadach, jest kolejka wąskotorowa. Z tej perspektywy można wygodnie podziwiać tutejszą przyrodę. Kolejka powstała pod koniec XIX wieku i miała charakter typowo komunikacyjny. Potem została zniszczona podczas II wojny światowej. Dziś jeździ ponownie dzięki Fundacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Cisnej-Majdanie i grupie pasjonatów.

 

Kolejka startuje ze stacji Majdan i jeździ po dwóch trasach: do Balnicy oraz do Przysłupi, można też wybrać się na dłuższą przejażdżkę, od Balnicy do Przysłupi. Czynna jest w okresie od maja do października,  a rozkład jazdy znajdziecie na stronie fundacji. Te informacje pozwalają na odpowiednie wybranie terminu i lokalizacji domków w Bieszczadach, gdzie spędzimy urlop. Na wycieczkę można wybrać się indywidualnie lub grupowo.

 

Podczas podróży zyskujecie piękne widoki na połoniny, pasmo graniczne i wyjątkowe obszary chronione na Terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. A to, co najbardziej lubią turyści to panorama przełęczy w Przysłupi. Warto wynająć domek w Bieszczadach, np. w ośrodku Matiaszówka w Woli Matiaszowej, by wspiąć się kolejką na górę i stamtąd podziwiać takie widoki. Na stacji końcowej w Przysłupi czeka na was smażalnia serwująca pstrągi i zimne piwo dla ochłody i relaksu, a obok galeria rzeźbiarska oferująca pamiątki regionalne.