Register Form

A password will be e-mailed to you.

Pawilon Wystawowy Fauny i Flory w Mucznem

Atrakcje w Bieszczadach, Bieszczady, Ośrodek Matiaszówka, Wycieczki w Bieszczadach

Pawilon Wystawowy Fauny i Flory w Mucznem

 

Dlaczego tak chętnie rezerwujemy domki na wynajem w Bieszczadach? Głównie dla tej unikatowej przyrody, która tam jeszcze jest niezmącona nadmiarem cywilizacji. Wielu turystów pragnie też zobaczyć z bliska mieszkańców tutejszych lasów, symboli Bieszczad. Problem w tym, że niektóre z tych spotkań nie są zbyt bezpieczne, a w innych przypadkach trudno natknąć się na zwierzęta, które są bardzo ostrożne i boją się ludzi.

 

Bezpieczne spotkanie ze zwierzyną leśną

 

Nadleśnictwo Stuposiany wychodzi naprzeciw turystom, którzy chcą poznać bliżej mieszkańców bieszczadzkich lasów. Niedawno otwarto Pawilon Wystawowy Fauny i Flory Bieszczadzkiej Fauny i Flory w Mucznem. Nie można tam oczywiście podziwiać żywych zwierzaków, bo nie jest to ogród zoologiczny, ale można za to dużo się dowiedzieć na ich temat.

W pawilonie turystów oprowadza przewodnik, który pokazuje i ciekawie opisuje poszczególne gatunki flory i fauny. Można podziwiać tu wilka, niedźwiedzia, rysia, bobra, żubra, sarny, jeleni, dzikie ptactwo itd., a to wszystko w ładnie zaaranżowanych fragmentach leśnych zarośli. Okazy są wypchane, dzięki czemu całość daje duże wrażenie autentyczności, a zwiedzanie jest ciekawe i pouczające. Jeśli zarezerwujecie noclegi w Bieszczadach, wybierzcie się do pawilonu z dziećmi, to bardzo ciekawa lekcja biologii.