`

Wola Matiaszowa 30

Polańczyk, gm. Solina

13 469 27 09

Register Form

A password will be e-mailed to you.

Zima w Bieszczadach

Zima w Bieszczadach

 

Zima to nie tylko jazda na nartach, choć i dla narciarzy znajdzie się tutaj kilka stoków, gdzie można poszaleć i do tego bez kolejek.

 

W Bieszczadach znajdziesz mnóstwo innych atrakcji zimowych, takich jak: kuligi konne, skutery śnieżne, narty biegowe, psie zaprzęgi, rakiety śnieżne, wycieczki, pakiety SPA z rabatem ….

 

Na terenie ośrodka do dyspozycji gości stok na sanki, worki z sianem i opona do zjazdu, własne lodowisko oraz zimowe ognisko.

 

Zimą zapraszamy na:

  • Święta Bożego Narodzenia: z cateringiem potraw świątecznych lub Kolacją Wigilijną,
  • Sylwestra: z zabawą na wolnym powietrzu przy ognisku
  • Ferie zimowe z atrakcjami, w atrakcyjnej cenie z rabatem – 50% ceny standardowej.

KULIG KONNY Z OGNISKIEM NA LEŚNEJ POLANIE

 

Raz w tygodniu organizujemy kulig ciągnięty przez konie, doliną rzeki, wśród przepięknej, zaśnieżonej bieszczadzkiej przyrody. Powrót kuligu z pochodniami,
ognisko na leśnej polanie z kiełbaską, herbatą i grzańcem.

 

SKUTERY ŚNIEŻNE

 

I Opcja – przejażdżka skuterem śnieżnym widokową trasą w okolicach Polańczyka. Frajda, adrenalina i niezapomniane wrażenia.
Cena za 1h przejażdżkę za przewodnikiem: 100zł/os. – 200 zł za skuter
* Skutery 2 osobowe + dodatkowo 1 dziecko do lat 7 bezpłatnie.


II Opcja (z ADRENALINĄ) – Śnieżne Safari – czas trwania około 3h. Trasa zróżnicowana, biegnąca polami, lasem i rozległymi łąkami z zapierającymi w piersiach widokami również na połoniny, kilkanaście kilometrów tras ze śnieżnym puchem. Na trasie ognisko w bacówce z pieczeniem kiełbasek.
Cena: 220zł/os. – 440 zł za skuter
* W cenie paliwo, ognisko z kiełbaską, przewodnik, uczestnicy otrzymują kask.


III Opcja (Zimową Porą i z Adrenaliną) Nocne Śnieżne Safari – czas trwania około 3h. Dla prawdziwych twardzieli i szukających przygód. Na trasie ognisko w bacówce z pieczeniem kiełbasek.
Cena: 220zł/os. – 440 zł za skuter
* W cenie paliwo, ognisko z kiełbaską, przewodnik, uczestnicy otrzymują kask.

 

      

RAKIETY ŚNIEŻNE

 

I Opcja – Śladami Łemków
wyprawa na rakietach śnieżnych z przewodnikiem – znawcą terenu i dzikiej przyrody, specem do zimowego od survivalu. Szlakiem dotrzemy na tereny opuszczonej łemkowskiej wioski Bereźnica Niżna. Na miejscu zwiedzimy stary cmentarz i przejdziemy przez teren wysiedlonej wsi. Wyprawę zakończymy wspólnym ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
Cena od osoby dorosłej: 100zł/os., dziecko 80 zł.
* Czas trwania to ok 3-4h


II Opcja – Tropem Żubra
Wyruszamy wcześnie rano samochodami terenowymi w miejsca bytowania żubrów a później na rakietach tropem dzikiej zwierzyny do ostoi żubra.
Cena: 200zł/os.
* czas trwania 3-4 h. W cenie dojazd samochodami terenowymi, wynajęcie rakiet, herbatka trapera, przewodnik, słów kilka na temat rysia i wilka – zwiedzanie muzeum przyrodniczo – łowieckiego w Nowosiółkach


III Opcja – Śnieżne Połoniny
Oferujemy wyprawę na Połoninę Wetlińską w sercu Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zimowym szlakiem z zapierającymi w piersiach widokami.
Cena: wynajęcie przewodnika 250zł/grupa + rakiety śnieżne 40zł/os.
* Dojazd na miejsce imprezy własnym transportem lub za dopłatą busem.


IV Opcja – Karpackie Wędrowanie –
Połączenie wędrówki na rakietach, przejażdżki UAZem i zwiedzania. Impreza obejmuje transport oryginalnym UAZ-em na koniec miejscowości Turzańsk, wędrówka na rakietach śnieżnych po „Połoninach Pogórzańskich”, zwiedzanie drewnianej cerkwi w Turzańsku z 1803r. wpisanej na listę UNESCO oraz najwyższej dzwonnicy przy cerkiewnej w polskich Karpatach! z 1817r.
Cena od osoby 50zł. Czas trwania ok. 3 h.


V Opcja – Wypożyczalnie rakiet śnieżnych –
Dla osób ceniących niezależność polecamy wypożyczalnie dobowe rakiet śnieżnych w Polańczyku, Zagórzu lub Sanoku.
Cena za komplet od 15 zł do 40 zł za dobę.

 

         

 

WYCIECZKA NA WĘGRY I DO LWOWA

 

WĘGRY baseny i wino – wycieczka autokarowa jednodniowa. Kąpiel w jedynych w Europie GROTACH WAPIENNYCH oraz DEGUSTACJA WIN oraz golonka zapiekana w ogromnym chlebku, w prawdziwej piwnicy z dojrzewającymi winami, wydrążonej w skale.
Cena od osoby dorosłej: 140zł, dziecko: 120zł
* Cena nie zawiera biletów wstępu na baseny około 35zł.


LWÓW w zimowej szacie – wycieczka autokarowa jednodniowa. LWÓW był i nadal pozostaje ważną częścią polskiej tradycji historycznej i kulturowej. W tym pięknym mieście zachowało się wiele śladów polskiego dziedzictwa.
Cena: 120zł / 110zł (młodzież do 18 roku życia).

 

   

 

PSIE ZAPRZĘGI, SKOKI NARCIARSKIE, SPEEDWAY ICE RACING

 

Psie Zaprzęgi – na Podkarpaciu co roku można podziwiać zmagania psiaków i maszczerów w wyścigach psich zaprzęgów. W trakcie ferii zimowych odbywają się aż 2 konkursy w Bieszczadach, jedna impreza w styczniu i jedna w lutym. Wspaniałe wrażenia i emocje dla dzieci i dorosłych.


Lotos Cup w Zagórzu konkurs skoków narciarskich młodzików w pobliskim Zagórzu. Co roku w styczniu lub lutym odbywa się ten konkurs, gdzie można z bliska i nieodpłatnie kibicować przyszłym „małyszom”.


Ice Speedway – co roku w Sanoku przez dwa dni podziwiać można zmagania międzynarodowych żużlowców w wyścigach na lodzie. Super atrakcja nawet dla laików, ryczące maszyny na potężnych kolcach i niesamowity klimat zimowej rywalizacji.

 

   

 

BIEGÓWKI, NARTY ZJAZDOWE, BASENY I SPA

 

Narty biegowe – trasy do narciarstwa biegowego w Ustjanowej Górnej położone zaraz koło Ustrzyk Dolnych należą do najciekawszych w Polsce. Jako jedne z nielicznych posiadają homologację FIS. Dwie ratrakowane trasy: rekreacyjna 2km oraz wyczynowa 5km. Możliwość wypożyczenia nart biegowych oraz zatrudnienia instruktora narciarstwa biegowego.


Wyciągi narciarskie – wielbicielom białego szaleństwa, jak również początkującym nie zabraknie w Bieszczadach doskonale utrzymanych stoków narciarskich. Każdy z nich oferuje wypożyczalnię sprzętu oraz usługi instruktorów. Najbliżej naszego ośrodka bo zaledwie 10 minut autem znajduje się ośrodek Lesko-Ski, doskonały do nauki i dla początkujących. Większe stoki znajdziecie w Ustrzykach Dolnych, Baligrodzie oraz Karlikowie. Polecamy również wycieczkę do słynnego z czasów PRL-u ośrodka Arłamów, obecnie luksusowego hotelu, gdzie znajdują się dwa wyciągi narciarskie oraz ogólnodostępne baseny z atrakcjami oraz basen zewnętrzny.


Baseny i SPA po zimowych atrakcjach zachęcamy do relaksu na basenie, w saunie lub podczas jednej z wielu opcji zabiegów SPA w pobliskim hotelu ( 3km od nas). Specjalnie dla Państwa vouchery z rabatem -10% na zabiegi SPA i wejście na basen. Druga opcja to basen w Lesku (15 km), gdzie na dzieci czekają zjeżdżalnie wodne, wir wodny oraz jacuzzi, masaże wodne, sauna i basen pływacki. Link do strony basenu.

 

      

 

POZA TYM NA TERENIE OŚRODKA DO DYSPOZYCJI GOŚCI:

 

WŁASNY MINI STOK

mniejsze dzieci lub uczący się jeździć na nartach lub snowbordzie mogą pierwsze kroki postawić na naszym stoku, który znajduje się zaraz koło domków. Na stoku można również szaleć na sankach i wszystkich innych ślizgaczach oraz na naszych workach z sianem.

 

 

LODOWISKO

nasze jeziorko kąpielowe zimą zamienia się we wspaniałe i bezpieczne lodowisko. Lodowisko jest do wyłącznej dyspozycji naszych gości, nie ma więc tłoku, można bez ograniczeń szaleć na łyżwach.

 

WIATA OGNISKOWA

 

w każdy piątek na zakończenie turnusu rozpalamy dla Państwa zimowe, duże ognisko pod wiatą, gdzie zapraszamy do spędzenia ostatnich chwil przy ogniu i usmażenia kiełbaski.

 

KOMINKI AUTOMATYCZNE

 

Nasze domki, dzięki piecom kominkowym z podajnikiem tworzą niepowtarzalny klimat tańczącego ognia, Jak również gwarantują naprawdę ciepłe wnętrza, zarówno nocą i po powrocie z nart. Wystarczy 1 raz na dobę dosypać pellet, nie trzeba dokładać i pilnować ognia! Przy wysokich mrozach domek można ogrzać nawet do 30 stopni.

 

Zapraszamy serdecznie szkoły, wycieczki szkolne, klasowe.   Domki 8 osobowe o wysokim standardzie, z bezpłatnym WiFi oraz telewizją z kanałami Canal+. M
Zapraszamy jesienią w Bieszczady.   Jesienne słoneczko, cudowne kolorowe liście oraz dużo mniej turystów... to tylko kilka powód aby przyjechać wiosną.
  Zima to nie tylko jazda na nartach, choć i dla narciarzy znajdzie się tutaj kilka stoków, gdzie można posz