Register Form

A password will be e-mailed to you.

Wielka Pętla Bieszczadzka-100% niezapomnianych widoków

Atrakcje w Bieszczadach, Bieszczady, Ogólne, Ośrodek Matiaszówka, Wycieczki w Bieszczadach

Wielka Pętla Bieszczadzka-100% niezapomnianych widoków

 

Bieszczady można zwiedzać a różne sposoby. Oczywiście prym wiodą piesze wycieczki, ale większość turystów porusza się pomiędzy szlakami i atrakcjami w sposób zmotoryzowany lub przy użyciu rowerów. Jednak przemieszczanie się w Bieszczadach nie jest jedynie techniczną częścią wyprawy, to również okazja do podziwiania pięknych widoków. Znajdziemy je w każdym zakamarku tego regionu, ale na szczególną uwagę zasługuje jedna trasa, dla której warto wynająć domek w Bieszczadach.

 

Wielka Pętla Bieszczadzka

 

Trasa ma 160 km i zaczyna się w Lesku, skąd przez Hoczew, Baligród do Cisnej wiedzie droga 893. Dalej z Cisnej do Wetliny i Ustrzyk Górnych prowadzi droga nr 897. W Ustrzykach odbijamy na Wołosate, a dalej jedziemy drogą 896 kolejno do Smolnika, Czarnej Góry i Ustrzyk Dolnych. Ostatni etap to droga krajowa nr 84, którą wracamy do Leska.

Co zyskujemy tracąc paliwo na tak dużym dystansie? Niezapomniane widoki i wrażenia, niezależnie od pory roku. Oczywiście warto na tą wyprawę wybrać dzień z odpowiednią pogodą, aby chmury i mgła nie przesłoniły nam atrakcji. Trzeba też zarezerwować sobie kilka godzin. Ogólny czas przejazdu samochodem lub motocyklem to średnio 3-4 godziny, ale to czysta teoria. Po drodze jest tyle ciekawych punktów widokowych, że nie sposób nie zrobić postoju, żeby podziwiać krajobraz i zrobić kilka fotek. Można też zatrzymać się w jednej z malowniczo położonych knajp, albo po prostu zarezerwować nocleg i resztę trasy pokonać na drugi dzień.

Wielka Pętla Bieszczadzka to także fajne przeżycie dla kierowców samochodów i motocyklistów w kwestii samej jazdy. Cała masa spektakularnych zakrętów robi na wszystkich wrażenie.