Register Form

A password will be e-mailed to you.

Wędkowanie nad Jeziorem Solińskim

Atrakcje w Bieszczadach, Bieszczady, Ośrodek Matiaszówka

Wędkowanie nad Jeziorem Solińskim

Bieszczadzkie Jezioro Solińskie to jedno z ulubionych miejsc dla wędkarzy. Piękno przyrody, swoisty mikroklimat, zasobność w ryby i I klasa czystości wody, wszystko to sprawia, że łowienie tutaj jest czystą przyjemnością. Wokół jeziora powstało wiele ośrodków wypoczynkowych, jest rozbudowana infrastruktura, są wypożyczalnie łódek. Pakujemy więc sprzęt, rezerwujemy domek w Bieszczadach i ruszamy na wielkie wędkowanie.

 
A co czeka na wędkarzy?
Możliwość łowienia przez całą dobę, zarówno z brzegu, jak i z łódki. Ograniczeniem są tylko limity i okresy ochronne. Można próbować swoich sił ze spinningiem, spławikiem czy gruntem. Łowić można praktycznie wszędzie, a grill po wędkowaniu i pieczenie złowionej ryby to tylko domki w Bieszczadach Matiaszówka.  Drewniana altana z podwieszanym grill gdzie z rodziną można rozkoszować się “zdobyczami” umili wieczorny czas.

 
No i najważniejsze. Jaka ryba czeka w Jeziorze Solińskim na wędkarzy? Występują tu głównie: sandacz, okoń, szczupak, pstrąg, karp, leszcz, kleń, ukleja, troć. Pozostaje jedynie rezerwować domki w Bieszczadach w pobliżu tego zbiornika i przybywać na wielkie wędkowanie.