Register Form

A password will be e-mailed to you.

Ważna impreza dla biegaczy- Festiwal Biegu Rzeźnika 2017

Atrakcje w Bieszczadach, Bieszczady, Imprezy w Bieszczadach

Ważna impreza dla biegaczy- Festiwal Biegu Rzeźnika 2017

W dniach 11-17 czerwca 2017 roku Bieszczady będą gościły już po raz czternasty prestiżową imprezę dla biegaczy. To Festiwal Biegu Rzeźnika, impreza sportowa dla twardzieli. W tym czasie wolne miejsca w domkach do wynajęcia w Bieszczadach, w okolicach Cisnej, znikają jak ciepłe bułeczki. Nie jest to jednak zwykłe bieganie, podobne do innych wydarzeń tego typu, których w Polsce jest sporo.

 

Co ją wyróżnia? To, że tutaj biega się w terenie, nie po asfalcie. Ponadto organizatorzy zapewniają sporo możliwości dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił. Są maratony, półmaratony, ale też biegi krótsze, np. dziesięciokilometrowe. Organizacja takiej wielkiej imprezy to spore wyzwanie, ale uczestnicy poprzednich edycji są zachwyceni. Na ich głowie pozostaje jedynie kwestia zapewnienia sobie miejsca do nocowania. Na szczęście noclegów Bieszczady oferują sporo.

 

Na Festiwal Biegu Rzeźnika warto zabrać całą rodzinę, bo im więcej kibiców tym lepiej się biega. Nie muszą zresztą wyłącznie kibicować, bo w ramach festiwalu odbywa się także Rzeźniczątko. To biegi o różnym stopniu trudności i kategorii wiekowej przewidziane dla dzieci. Dzieciaki mogą brać w nich udział bezpłatnie. Na tydzień takiego rodzinnego biegania najlepiej sprawdzi się domek do wynajęcia w Bieszczadach, np. w ośrodku Matiaszówka, który czeka na gości niedaleko tras biegowych, w Woli Matiaszowej.