Register Form

A password will be e-mailed to you.

Szlakiem solińskich atrakcji

Atrakcje w Bieszczadach, Bieszczady, Wycieczki w Bieszczadach

Szlakiem solińskich atrakcji

Rejon Soliny przyciąga swoją urodą turystów przez cały rok. Oczywiście większość turystów rezerwuje sobie domek w Bieszczadach do wynajęcia ze względu na Jezioro Solińskie, które jest tu główną atrakcją. Ale na tym nie koniec ciekawych miejsc, które warto odwiedzić.

 

Przewodnik po solińskich atrakcjach:

Radzieckie bunkry w Bóbrce– to element szlaku umocnień wchodzących w skład Linii Mołotowa. Pozostałości po II wojnie światowej to zawsze ciekawe obiekty.
Urwisko w zakolu Sanu. Ciekawy obiekt przyrodniczy znajdujący się we wsi Myczkowce. Pionowe urwisko skalne, długie na kilkaset metrów, porośnięte specyficzną roślinnością robi niezapomniane wrażenie.

 

Park miniaturowych świątyń w Myczkowcach. To kolejny powód, by zarezerwować tu noclegi Bieszczady. 140 modeli w skali 1:25 czeka na turystów w Centrum Kultury Ekumenicznej.

 

Zapora solińska. Ma długość 664 m i wysokość 82 m. Dla samego widoku tego kolosa warto zarezerwować sobie domek w Bieszczadach do wynajęcia. Co ciekawe nie jest to obiekt zamknięty, można zwiedzać zarówno zaporę, jak i elektrownię.

 

Cerkwie. Na miłośników sztuki sakralnej, którzy zarezerwowali noclegi Bieszczady czekają w tej okolicy dwie ciekawe cerkwie. To cerkiew św. Paraskewy w Górzance oraz św. Mikołaja w Bereźnicy Wyżnej.