Register Form

A password will be e-mailed to you.

Solińskie szlaki spacerowe

Atrakcje w Bieszczadach, Bez kategorii, Bieszczady, Wycieczki w Bieszczadach

Solińskie szlaki spacerowe

Okolice Jeziora Solińskiego to nie jest ulubione miejsce dla turystów z zacięciem do wędrówek szlakami górskimi. Ten rejon jest oddalony od znanych pasm górskich i połonin. Jednak Bieszczady mają do zaoferowania atrakcje dla każdego, nie tylko dla górskich łazików. Jeśli więc lubicie piesze wędrówki, które niekoniecznie kierują się na górskie szlaki, to rezerwujcie noclegi w rejonie Soliny, mamy dla was coś ciekawego.

 

Piesze szlaki spacerowe w rejonie Jeziora Solińskiego:

Zwierzyń-Myczków, szlak zielony. Trasa nie jest długa, ale pełna drobnych atrakcji. To urocze, kameralne kapliczki, źródełko w Zwierzyniu mające uzdrawiającą moc, dawna cerkiew (dziś kościół), liturgiczne zabytki limuzyjskie, punkt widokowy na łuk Sanu, zaporę myczkowiecą i inne widoki. Na tej trasie macie szansę na obserwację niczym nie zmąconej przyrody. Niewątpliwa zaleta szlaku to brak trudnych podejść i znikome zaludnienie. Rezerwujesz noclegi w okolicy Soliny i poznajesz prawdziwe, piękne Bieszczady.

 

Terka-Studenne. Oznakowany, zielony. Spacer tym szlakiem w obie strony zajmie wam około 2 h, chyba, że zdecydujecie się pójść dalej, do Zatwarnicy. Na terenie dawnej wsi Studenne można obejrzeć stary cmentarz i pozostałości po cerkwi. Można też odbić i przejść przez Żołobinę, Bukowinę i Siwarną do następnego szlaku Jaworzec-Smerek. Ten ostatni to już szlak czarny.