Register Form

A password will be e-mailed to you.

Rowerowy bieszczadzki raj

Atrakcje w Bieszczadach, Bieszczady, Wycieczki w Bieszczadach

Rowerowy bieszczadzki raj

 

Bieszczady są świetnym miejscem dla osób aktywnych. Sporo tu szlaków do pieszych wędrówek, ale region jest także przyjazny dla zwolenników jazdy na rowerze. Najlepszy klimat rowerowy panuje tu od czerwca do października, nie ma wtedy miejscowych oblodzeń ani błota na drogach.

 

Jeśli w tym czasie zdecydujecie się na noclegi w Bieszczadach i przywieziecie tu swoje rowery, sprawdźcie w internecie kalendarz imprez rowerowych, ponieważ w sezonie sporo się dzieje w tym temacie. Dla turystów z zacięciem do rywalizacji organizowane są różne rajdy rodzinne i wyścigi o różnym stopniu trudności.

 

Jeśli natomiast chcecie pojeździć typowo rekreacyjnie wybierzcie domki na wynajem w miejscu, które świetnie sprawdza się w roli bazy wypadowej, np. w Woli Matiaszowej czy Cisnej. Stąd warto wybrać się nad Jezioro Solińskie, tam znajdziecie dużą trasę wokół akwenu (całość ma 51 km) lub przejechać się trasą do Balnicy przez Roztoki Górne.

 

Jeśli wybierzecie domki na wynajem w okolicach Zatwarnicy, wtedy najbliższe trasy wiodą do „worka” bieszczadzkiego w okolice Tarnawy Niżnej i Mucznego. Czekają także piękne okolice Sanu, trasa dookoła połoniny Caryńskiej i przełęczy Przysłup.

 

Warto zaopatrzyć się w przewodnik z najważniejszymi informacjami i oczywiście w niezbędny ekwipunek z odpowiednim zapasem jedzenia i picia, cieplejszą odzieżą, apteczką i podstawowym zestawem naprawczym. Pamiętajcie też o zasadach panujących w parkach krajobrazowych. Tam można poruszać się tylko po drogach asfaltowych, nie wolno zjeżdżać w teren poza nimi.