Register Form

A password will be e-mailed to you.

Malowniczy Polańczyk i jego atrakcje

Atrakcje w Bieszczadach, Bieszczady, Wycieczki w Bieszczadach

Malowniczy Polańczyk i jego atrakcje

Na lewym brzegu Jeziora Solińskiego leży miejscowość Polańczyk, popularny kurort wypoczynkowy. Jeśli nie szukacie totalnego odcięcia od świata i cywilizacji, a raczej dostępu do wielu atrakcji to Polańczyk jest zdecydowanie odpowiednim miejscem. Tu noclegi Bieszczady oferują w różnych opcjach i cenach.

 
Polańczyk jest także znanym miejscem uzdrowiskowym, gdzie leczy się np. choroby dróg oddechowych i dróg moczowych. Status uzdrowiska nadano miejscowości w 1999 roku. Kuracjusze przyjeżdżają tu na zorganizowane turnusy, ale można także znaleźć sobie domek w Bieszczadach do wynajęcia i wykupić zabiegi indywidualnie.

 
Oczywiście największą atrakcją Polańczyka jest Jezioro Solińskie. Znajdziecie tu przystanie żeglarskie, pola namiotowe, kąpieliska i sporą ilość ośrodków wypoczynkowych. Można wypożyczyć kajak, rowerek wodny lub jacht, albo po prostu pływać i plażować.

 
Jezioro Solińskie to także możliwość kibicowania żeglarzom podczas regat. To przeważnie zawody wchodzące w skład Pucharu Soliny, ale jedna z nich jest włączona do Pucharu Polski. Warto wtedy skusić się na domek w Bieszczadach do wynajęcia, bowiem regatom towarzyszy wiele koncertów i innych ciekawych imprez, które często trwają w Polańczyku do późnych godzin nocnych.

 

Miłośnicy zabytków, którzy zarezerwują sobie noclegi Bieszczady mogą odwiedzić kamienną kapliczkę z XIX wieku położoną nad jeziorem, cmentarz z kaplicą dworską rodziny Cieślińskich oraz kościół niegdyś będący cerkwią i podziwiać ikonę Matki Boskiej z Łopienki.