Register Form

A password will be e-mailed to you.

Gdzie w Bieszczady latem?

Bieszczady, Ośrodek Matiaszówka, Wycieczki w Bieszczadach

Gdzie w Bieszczady latem?

Zastanawiacie się, gdzie tym razem spędzić letni urlop? Zapraszamy w Bieszczady! Krążą plotki, że tu nic nie ma, ale to nieprawda. Owszem nie ma wielkich marketów, kinopleksów, klubów nocnych itd. Ale czy naprawdę właśnie tego potrzebujecie podczas urlopu? Czy nie lepiej wynająć domek w Bieszczadach, wyciszyć się, dostrzec piękno przyrody i oddać się błogiemu relaksowi? Nie sposób w kilku słowach wymienić wszystkich, ale opiszemy kilka miejsc, w których warto się zatrzymać.


Wetlina, Cisna

To miejsca, które najmocniej kojarzą się z turystyką górską w tym rejonie. Wetlina stanowi świetną bazę wypadową na popularne szlaki, m.in. na Smerek, Tarnicę, Połoninę Wetlińską i Caryńską. Wbrew pozorom latem wiele osób wynajmuje domek w Bieszczadach właśnie w Wetlinie, więc może być nieco tłoczno. Cisna to kolejna wieś leżąca w pobliżu górskich szlaków. Stąd z kolei dostaniecie się wygodnie np. na Łopiennik, Okrąglik czy Wysoki Dział. Podobnie jak w Wetlinie, w Cisnej jest spora baza noclegowa. Znajdziecie tu także sklepy i stragany z pamiątkami czy serami.

Solina
To miejscowość odmienna od poprzednich. Jest oddalona od górskich szlaków, ale za to leży bezpośrednio nad Jeziorem Solińskiego. Tu wynajmują domki w Bieszczadach miłośnicy plażowania, żeglowania czy wędkowania. Pamiętajcie jednak, że jest to znany już kurort wypoczynkowy, więc nie znajdziecie tu ciszy. Są za to sklepy, bary i rozrywki dla turystów w każdym wieku.

Polańczyk
Położony, podobnie jak Solina, nad samym Jeziorem Solińskim. To także letni kurort wraz ze wszystkimi atrakcjami. Ponadto znajdziecie tu sporo ośrodków wypoczynkowych, sanatoria, kempingi oraz przystanie wodne.

Wola Matiaszowa
Wieś położona nieopodal Polańczyka. Ma tą zaletę, że znajdziecie tu ciszę z dala od zgiełku Polańczyka, ale do jego atrakcji jest bardzo blisko. Jeśli domki w Bieszczadach to właśnie tu, np. w ośrodku „Matiaszówka”, w komfortowych drewnianych domkach. Na gości czeka tam również szereg udogodnień i atrakcji, np. jeziorko ze zjeżdżalnią i pomostem.