Register Form

A password will be e-mailed to you.

Ekstremalne Bieszczady

Atrakcje w Bieszczadach, Bieszczady, Imprezy w Bieszczadach, Wycieczki w Bieszczadach

Ekstremalne Bieszczady

 

Przez cały rok Bieszczady przyciągają zwykłych turystów, którzy spokojnie zwiedzają i wędrują po górskich szlakach. Ale oprócz tego przybywa tu cała rzesza osób, które potrzebują trochę więcej adrenaliny. I to nieprawda, że Bieszczady to spokój i nuda, tu także można rezerwować domki na wynajem i poddawać się ekstremalnym rozrywkom. A co można robić? Jest kilka ciekawych zajęć, które dostarczają dreszczyku emocji przez cały rok.

 

Lot szybowcem lub paralotnią. Tak można podziwiać piękno Bieszczad z lotu ptaka. Lotnisko szybowcowe znajdziecie w Bezmiechowej i Żernicy Górnej. Tam też można wykupić lot turystyczny z pilotem, albo zrobić kurs pilotażu. Z kolei na paralotni można polatać w Weremieniu koło Leska.

Jazda na rowerze po szlakach górskich. To zabawa dla odważnych. Wybieramy odpowiednio strome zbocza i zjeżdżamy z nich na rowerze. Wielu szaleńców właśnie po to rezerwuje noclegi w Bieszczadach. Zalecamy jazdę przynajmniej w dwie osoby, stałą łączność, kaski i ochraniacze.

Off road. Zwolenników jazdy samochodami po bezdrożach nie brakuje w Bieszczadach, w końcu są tu idealne warunki dla takich wypraw. Można znaleźć firmę, która organizuje taką wyprawę. To bezpieczniejsza forma dla turysty, który wynajął domek w Bieszczadach i chce sobie podwyższyć poziom adrenaliny.

Paraalpinizm. To także aktywność, która organizowana jest przez różne firmy albo po prostu grupy maniaków survivalu. Cała zabawa polega na budowaniu różnych tyrolek, mostów tybetańskich czy mostów Pałkiewicza oraz innych konstrukcji, które pozwolą na ekstremalne pokonywanie leśnych przestrzeni.

Psie zaprzęgi. To rozrywka, która staje się w Bieszczadach coraz bardziej popularna. Zimą zaprzęgi są wyposażone w sanie, o innych porach roku w specjalne wózki. Warto zarezerwować nocleg w Bieszczadach i zaliczyć taką przejażdżkę, wrażenia niezapomniane.