Register Form

A password will be e-mailed to you.

Bieszczadzkie ścieżki edukacyjne

Atrakcje w Bieszczadach, Bieszczady, Wycieczki w Bieszczadach

Bieszczadzkie ścieżki edukacyjne

 

Ścieżka edukacyjna to nieco mylące określenie, kojarzy się wyłącznie z młodzieżą na wycieczce szkolnej, którą nauczyciel chce czegoś nauczyć. Tak naprawdę to miejsce zorganizowane przez miejscowy samorząd lub nadleśnictwo, gdzie dostajemy sporą dawkę informacji i świadomości w jakim miejscu zarezerwowaliśmy noclegi. Obecnie coraz więcej jest takich ścieżek, więc i Bieszczady mają ich całkiem sporo.

 

-Wokół Mucznego. Ścieżka zimą służy jako trasa do biegów narciarskich, natomiast latem jest najczęściej odwiedzaną przez turystów trasą edukacyjną. Dla tego miejsca warto rezerwować domki do wynajęcia w Bieszczadach. Tu znajdziecie również platformę do obserwacji bobrów.

-Jodła. Początek trasy znajduje się na parkingu w Pszczelinach. Sporo tablic z ciekawymi informacjami i unikatowa roślinność.

-Stare Procisne. Zaczyna się w parku leśnym „Hłynny”. Zapoznacie się tu z historią wsi Procisne, poobserwujecie zwierzęta leśne w specjalnych punktach oraz poczytacie o dzikach i ich życiu biologicznym.

-Trasa kolejki wąskotorowej. To duża atrakcja, dla której dużo osób decyduje się na noclegi w okolicy. Można pokonać trasę kolejką albo pieszo, by zapoznać się z tablicami informacyjnymi.

-Brenzberg. To bardziej historyczna ścieżka zaczynająca się tuż za Mucznem. Przejdziecie nią do miejsca upamiętniającego mord na 74 Polakach, których zabili członkowie bandy UPA.

-Krutyjówka. Ścieżka, z której widać meandry potoku Muczny, a ilość gatunków roślin chronionych jest tu imponująca.

-Pichurów. Ścieżka startuje przy filarach starej kolejki wąskotorowej. Można tam podziwiać przełom potoku Roztoki, a ze specjalnego tarasu widokowego oglądać Kopę Bukowską i Bukowe Berdo.