Register Form

A password will be e-mailed to you.

Bieszczadzkie lasy idealne na geocaching

Atrakcje w Bieszczadach, Bez kategorii, Bieszczady, Wycieczki w Bieszczadach

Bieszczadzkie lasy idealne na geocaching

 

Bieszczadzkie lasy to idealne miejsce na spacery, bieganie, jazdę na rowerze lub kompletne lenistwo. To proste. Wynajmujemy domek w Bieszczadach w wybranym miejscu. Mogą to być piękne okolice Soliny, np. ośrodek Matiaszówka, gdzie czekają naprawdę komfortowe warunki i kilka atrakcji. To będzie baza wypadowa. Wcześniej robimy plan pobytu, czyli sprawdzamy co ciekawego jest w okolicy i szukamy pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Jednym z nich może być modny ostatnio geocaching.

 

Co to jest geocaching? Ciekawa zabawa terenowa, dla której warto wynająć nocleg Bieszczady, polegająca na ukrywaniu swojej skrzynki ze „skarbami” lub odnajdowaniu skrzynek innych uczestników gry. Ten pomysł dotarł do nas ze Stanów Zjednoczonych. Pomysłodawcą był Dave Ulmer, który swoją pierwszą skrzynkę ukrył w 2000 roku.

 

Zasady są proste. Wybieramy nocleg Bieszczady. Po przyjeździe zakopujemy w ziemi wodoszczelną skrzynkę. Jej podstawowe wyposażenie to kartka, ołówek, temperówka i kartki. Na części z nich należy stworzyć dziennik skrzynki, gdzie powinna się znaleźć jej historia, data, spis zawartości początkowej i kontakt do właściciela, np. adres e-mail. Reszta kartek powinna być pusta, aby mogli się dopisać kolejni odkrywcy. Pozostałe elementy wyposażenia to już inwencja własna. Głównie są to maskotki, breloczki i inne gadżety, a także mapy, książki i co ciekawe, alkohol. Pamiętajcie, by skrzynki umieszczać w uczęszczanych i bezpiecznych miejscach. Potem na portalach dla geocachingu podajemy współrzędne z GPSa. Odkrywca skrzynki może zabrać fanty, ale powinien dopisać się do dziennika i zostawić coś od siebie. W Polsce zabawa dopiero raczkuje, ale i tak warto rezerwować domek w Bieszczadach i ruszać na poszukiwania, bo jest tu już kilkadziesiąt skrzynek.